Muhasabe Ekranlarımız Tamamen Yenilendi.

Artık operasyonlarınız daha kolay ve her şey daha net olacak.

I- GENEL BAKIŞ EKRANLARI

Firmanınızın çalıştığı bütün firmalar ve münferit yolculara ait cari ve nakit hareketlerinizi bu ekranlardan takip edebilirsiniz.

a) Özet Ekranı

Firmanıza ait tüm cari ve nakit  hareketlerin size bir resmini sunar.  Bu ekran üzerinden aşağıdaki bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Toplam cari ve nakit durumunuz
 • Farklı döviz cinslerine göre bakiyeniz.
 • 2 farklı grafik ile firmanınızn borç, likidite durumu
 • Önümüzdeki 7 günlük ve gelecek cari durumunuz
 • Takvim üzerinden günlük cari hareketleriniz ve nakit akışınız.
 • Yapılan son işlemler dökümü

Özellikle cari ve nakit hareket takvimi üzerinden borç ve alacaklarınız kapatılıp kapatılmadığını anında görebilirsiniz.  Hatta isterseniz takvimde bir tarihe tıklayarak manuel olarak borç/alacak veya ödeme/tahsilat girebilirsiniz.

b) Genel Operasyon

Firmanızın sizin belirleyeceğiniz tarih aralığındaki toplam alacak ve borçlarını size firma bazında listeler.  Carilerin ne kadarının kapatılıp, kapatılmadığını anında sizin bilginize sunar.  Buradan herhangi bir firmaya tıkladığınızda sizi firma operasyon ekranına götürür. Genel operasyon ekranı ekranın üstünde hep açık olduğundan firma ile ilgili kayıtı girip, “Genel Operasyon” linkine tıklayarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  Firma operasyon ekranı ödeme ve tahsilatlarınız için size özelleştirebileceğiniz çok detaylı bir bakış verir.


c) Haftalık Cari

Gene bu ekran üzerinden de belirleyeceğiniz tarih aralığında firma bazındaki toplam carilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ancak buradaki en önemli fark bu ekranda carilerin kapatılıp kapatılmadığı bilgisine ulaşmazsınız.  Daha çok periyodik  ödeme yapan firmalarımızın kullanacağı bir ekrandır.  Zira bu ekran üzerinden tek tuşla firma ödeme bilgisini (carilerle ilişkilendirmeden) girebilirsiniz.


d) Genel Cari

Size ait bütün carilerin kalem kalem listelendiği ekrandır.  Listeler üzerinden hangi carilerin ödendiğini rahatlıkla takip edebilrsiniz.   Hatta bu ekran üzerinden bir firmaya ait carileri toplu olarak kapatabilirsiniz.  Kapatılmış carilere ait nakit hareketleri görüntüleyebilirsiniz.  Bu ekran üzerinden manuel olarak  borç ya da alacak da ekleyebilirsiniz.


e) Genel Nakit Akışı

Firmanıza giren ya da çıkan bütün nakit akışını listeleyebilirsiniz.  Bu nakitler acentardan, münferit yolculara kadar  hepsini içermektedir. Her ödemenin kaç tane cari ile ilişkilendiğini hem görsel olarak hem de tıklayınca detay olarak görüntüleyebilirsiniz.  Bu ekran üzerinden manuel olarak  ödeme ya da tahsilat  ekleyebilirsiniz.


f) Rezervasyon İncele

Bir rezervasyona ait bütün muhasebe kalemlerini listleyebilirsiniz. Aynı anda hem cari hem de nakit haretketleri görebilirsiniz.  Bu ekranda da rezervasyona ait ödeme veya tahsilatları sisteme işleyebilirsiniz.

g) Firma İncele

Sizi firma inceleme ekranlarına götürür.

II- FİRMA İNCELEME EKRANLARI

Üstteki arama motoruna yazıp getireceğiniz bir firmaya ait bütün cari ve nakit haretetlerinizi, bakiyelerinizi bu ekranlardan takip edebilirsiniz.

a) Özet Ekranı

Seçtiğiniz firma ile ilgili cari ve nakit durumunuzun bir resmini verir. Bu ekran üzerinden aşağıdaki bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Firma ile ilgili cari ve nakit bakiyeniz
 • Farklı döviz cinslerine göre bakiyeniz.
 • 2 farklı grafik ile ilgili firmaya ait borç, likidite durumunuz
 • Önümüzdeki 7 günlük ve gelecek cari durumunuz
 • Takvim üzerinden günlük cari hareketleriniz ve nakit akışınız.
 • Firma ile yapılan son işlemlerin dökümü

Cari hareket takvimi üzerinden borç ve alacaklarınız kapatılıp kapatılmadığını anında görebilirsiniz. Takvimde bir yere tıklayarak firmaya ait borç veya alacak kalemi ekleyebilirsiniz.


b)Operasyon Ekranı

Bu ekranın amacı firma ile cari ve nakit harektelerinize bakarak hızlı bir şekilde ödeme/tahsilat yapmanızdır. Daha önceden belirleyeceğiniz tarih aralığı ve kriterdeki  carileriniz ve nakit akışlarınız aynı anda görüntülenir. Avans ile çalıştığınız firmaların ödemelerine cari kayıt bağlayabilirsiniz. Carilere ait parçalı ödeme, çoklu ödeme yapabilirsiniz. Yaptığınız bütün hareketler diğer listelere anında yansıtılır. 


c) Cari Ekranı

Firma ile olan bütün cari hareketlerinizi, ödenip ödenmediğini bu ekran üzerinden listeleyebilirsiniz. Listeye gelen kayıtları parçalayabilir, ödeme bilgisine ulaşabilir, ya da toplu olarak ödeyebilirsiniz.


d) Nakit Akışı

İlgili firma ile aranızdaki bütün nakit akışını bu ekrandan listeleyebilirsiniz. Yapılan ödemelerin hangi cairleri kapattığını anıdan görebilir, kayıtta değişiklik yapabilirsiniz. İsterseniz manuel olarak da ödeme/tahsilat kaydı ekleyebilirsiniz.


e) Nakit Ekstre

Firma nakit akışınızın ve her hareket sonrası bakiye durumunun listesini alabilirsiniz. Çıktı alıp firmanıza verebilmeniz için “Firma Formatını” kullanabilirsiniz. Bu durumda sizin için  “tahsilat” yazan “ödeme” olarak değişecektir.


f) Bakiye Takip

Firmanın güncel bakiyesinin her cari ve nakit haretete göre son durumun listelendiği ekrandır. Bu ekran ile net bir şekilde firma bakiyesinin analizini yapabilirsiniz. Çıktı alıp firmanıza verebilmeniz için “Firma Formatını” kullanabilirsiniz. Bu durumda sizin için “borç” yazan “alacak”, “tahsilat” yazan “ödeme” olarak değişecektir.

III- MÜNFERİT YOLCULAR

Web sitenizden, ofisinizden yaptığınız son kullanıcı satışlarına ait alacak verecek durumlarınızı, nakit hareketlerinizi gösteren ekranlandır.

a) Özet Ekranı

Münferit satışlarınız ile ilgili bakiye ve nakit durumunuzun bir resmini verir. Bu ekran üzerinden aşağıdaki bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Münferit satışlarınız ile ilgili alacak ve bakiye durumunuz.
 • Farklı döviz cinslerine göre bakiyeniz.
 • 2 farklı grafik ile ilgili son kullanıcı alacak, likidite durumunuz
 • Önümüzdeki 7 günlük ve gelecek alacaklarınız.
 • Takvim üzerinden günlük bakiye durumunu ve nakit akışınız.
 • Son kullanıcı ile ilgli son hareketleriniz.

Bakiye takip takvimi üzerinden tahsil etmeniz gereken alacaklarınızı gün ve gün görebilirsiniz.  Takvim üzerindeki kayıta tıklladığınızda sizi ilgili kayıta götürür.  Nakit akışı üzerinden de son kullanıcıdan aldığınız rakamları günlük olarak görürsünüz.  Tıkladığınızda sizi ilgili kasa hareketine götürür.

b) Bakiye Takip

Ödeme takip ekranının kullanım olarak aynısıdır. Sadece burada firmanızın direkt olarak son kullanıcıya yaptığı satışlara ait alacaklar listelenir.  Bu ekran üzerinden bakiye ödeme tarihine göre kayıtları listeleyebilirsiniz. Seçtiğiniz kayıtın sağındaki “hatırlatıcı gönder” ikonuna basarak müşterinize “ödeme uyarısı” mailini gönderebilirsiniz. Müşteriniz eğer web siteniz var ise, ilgili linke tıklayarak online olarak bakiyesini ödeyebilir.

c) Nakit Akışı

Kasa takip ekranının kullanım olarak aynısıdır. Sadece burada firmanızın direkt olarak son kullanıcıya yaptığı satışlara ait ödemeler listelenir. Bu ekran üzerinden son kullanıcıdan aldığınız bütün onaylı ödemeleri listeleyebilirsiniz.

IV- GİRİŞ KONTROLÜ

Giriş veya Çıkış tarihi bazında rezervasyonların tedarik ve satış ödeme durumunu listeleyebilirsiniz. Satış ödemelerinin hangi tiplerde yapıldığını, kalan bakiyeyi,  tedarikçi ödemesinin ne kadarının yapılığını hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

V- KASA TAKİP LİSTESİ

Rezervasyon bazında yapılan bütün ödemeleri ödeme tarihi ve ödeme tipine göre listeleyebilirsiniz.  Rahatlıkla kasa bakiyelerinizi kontrol edebilirsiniz. 
Aynı ekrandan sekme ile açılam Kasa analiz ekranı size döviz cinsi bazında kasa bakiyelerinizin durumunu grafiksel olarak sunar.

© 2016 Birdenbire Bilgisayar Sistemleri